12036505_1082715385086969_2488147431845339700_n

Cílem projektu je společně mluvit o ruské propagandě a jejím vlivu na média v zemích V4, poznávat její metody a podporovat schopnost kritického náhledu na ni. Prostředkem k tomu bude program, který zahrne představení Putin lyžuje a besedu následující po představení. Diskuse se budou účastnit odborníci na média a současné Rusko, vždy jeden za českou stranu a jeden za ostatní země V4.

Na projektu spolupracuje :

divadlo Líšeň www.divadlolisen.cz

a

pan Miklós Nagy hu.wikipedia.org

který je ředitelem nakladatelství europakiado.org a bude s námi diskutovat o propagandě v médiích během uvedení projektu v Praze.

Truc sphérique, o.z. www.stanica.sk

Kulturní centrum Stanica využívá starou, ale stále funkční železniční zastávku Žilina-Záriečie. Je spojením kulturního prostoru, umělecké laboratoře a činnosti skupiny aktivistů. Chce být „přestupním uzlem“, ve kterém se kriticky uvažuje, tvoří a vzdělává. Program Stanice je tvořen neutuchajícím pulsem – festivalů, divadelních představení, koncertů, filmových projekcí, přednášek, workshopů… Vedle toho stále slouží Stanica jako klidná čekárna a prodejní místo jízdenek na místní vlak ze Žiliny do Rajce. Výsledkem je pozoruhodné spojení progresivních kulturních, vzdělávacích a společenských aktivit s veřejným prostorem a veřejností.

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś“ www.teatrkubus.pl

Loutkové a činoherní divadlo pro děti, mládež a dospělé. Kromě uvádění vlastních inscenací realizuje umělecké a vzdělávací projekty ve spolupráci s dalšími organizacemi.

Program se uskutečnil v těchto termínech:

Praha – 20.9.2016
Záznam besedy v Praze. Diskutující Ondřej Soukup a Miklós Nagy:
Brno – 1.10.2016
Záznam besedy v Brně. Diskutující Piotr Pogorzelski a Libor Dvořák:
Kielce – (PL) 3.10.2016
V Kielcach se spolu s plánovanými hosty – Piotrem Pogorzelskim a Ondřejem Puczokem spontánně zapojila do debaty i scénáristka a autorka dokumentárních filmů s lidskoprávní tematikou Krystyna Krause žijící v Polsku i v ČR, která byla polským partnerem přizvaná jako překladatelka.
Žilina (SK)– 30.11.2016
Zápis besedy v Žilině
Zápis besedy v Žilině
Slovenská beseda využila prostory žilinského kulturního centra Stanica – fungující železniční zastávky sloužící zároveň jako kulturní, umělecké a aktivistické centrum kritického uvažování i tvorby. Vedle sebe usedli Juraj Smatana  (SK), učitel historie a odborník na ruskou propagandu, s Romanem...
Číst dál →
Besedy o ruské propagandě
Besedy o ruské propaganděshrnutí z besed projektu "Putin is skiing"
V posledních letech a měsících se zdá, že jsme stále víc zahlcováni zprávami, jejichž důvěryhodnost lze rozeznat jen těžko. Rojí se neověřitelné informace propagující Rusko, hanící Západ a vyvolávající pocit, že není čemu věřit. Kde je pak...
Číst dál →
Fotografie z projektu:
Projekt podpořil www.visegradfund.org
visegrad_fund_logo_blue